Dne 28.04.2017 se evangelický kostel v Třinci  naplnil do posledního místa, protože právě v tento den v 17 hod. se konal BENEFIČNÍ KONCERT ikony české popové hvězdy Václava Neckáře se skupinou BACILY na podporu  Centra sociální pomoci  Třinec  pod záštitou starostky města Třince, paní RNDr. Věry Palkovské.

Více než stovce klientů s různým druhem postižení a lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, se denně věnují v Centru sociální pomoci  Třinec.  Několik let již zde pracovníci v zařízeních pomáhají a starají se o zlepšení jejich života.

Své desetileté působení jako „příspěvková organizace“ s širokou veřejností organizace oslavila benefičním koncertem na podporu všech služeb organizace, na něž přijal pozvání legendární Václav Neckář a jeho Bacily. Zpíval také ženský pěvecký sbor Laudate z Bystřice.

Celý výtěžek z koncertu putoval do vylepšení  podmínek pro poskytování služeb v organizaci. A to ať už jde o Denní stacionář PAPRSEK pro děti a mládež se zdravotním postižením, Denní stacionář RADOST pro dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, či Azylový dům pro matky s dětmi nebo Dům na půl cesty pro mladé lidi, kteří se nacházejí v obtížné životní a rodinné situaci, opouštějí dětské domovy, kteří jsou bez rodinného prostředí nebo opustili dětské domovy  a nemají kam jít.

Odkaz na záznam koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=PrYVZjUMxw4