V pátek 27. května 2022 se naši tři klienti a tři pracovníci Denního stacionáře RADOST zúčastnili akce „Polévka na dlažbě“, kterou organizoval zapsaný ústav Šance podaná ruka na parkovišti Staré fary v Třinci.

Akce se zúčastnily místní organizace sociálních služeb. Každá organizace měla k dispozici stánek, v němž vařila svou soutěžní polévku. My jsme vsadili na gulášovou z mletého hovězího masa, čímž jsme možná nepotěšili vegetariány, ale věříme, že ostatní návštěvníky ano. Usuzujeme tak z toho, že se k nám někteří strávníci na polévku opakovaně vraceli. Díky nim jsme získali 3. místo v kategorii nejlepší polévka pro veřejnost. Naše polévky hodnotila kromě veřejnosti i odborná tříčlenná porota.

Smyslem akce bylo vzájemné bližší poznání aktérů v sociálních službách na území města Třince a prezentování místních sociálních služeb veřejnosti v průběhu ochutnávání polévek.

Vaření i podávání polévky jsme si užili, a to nejen kvůli pěknému počasí a příjemné přátelské atmosféře, ale i díky doprovodnému programu, o který se postarali žáci Základní umělecké školy v Třinci. Pro děti byl na místě připraven skákací hrad, cukrová vata a popcorn. Akcí nás skvěle provázel moderátor Jan Jaroměřský, kterého jsme si záhy všichni oblíbili pro jeho přirozenost a komunikativnost.


Fotogalerie4