Ve dnech 4. a 5. září 2023 jsme uspořádali pobyt pro klienty našeho stacionáře na Chatě Hrádek. Pobytu se zúčastnilo 12 klientů v doprovodu tří pracovníků. Po příjezdu jsme se ubytovali a šli se podívat do lomu, kde jsme si nachystali dřevo na odpolední  opékaní párků a chvilku poseděli, abychom se dověděli něco o historii a zajímavostech Hrádku. Poté jsme se odebrali do chaty na oběd, kdy nás čekal vynikající vývar, americké brambory a řízky na ruby s oblohou. Po krátkém odpočinku jsme se vypravili na stezku plnou úkolů, kdy jsme plnili úkoly na téma třídění odpadu, skládání tangramů – obrázků Beskyd, hledání a sbíraní malovaných kamenů a jejich přemístění ke kamínkovníku na Pakuli. Cestou jsme navštívili zvoničku sv. Isidora, Alej dobra a posledním místem bylo posezení v přístřešku na Pakuli, kde jsme plnili úkoly v pracovních sešitech.

Cestou zpět na chatu jsme sbírali květiny do herbáře. Po příchodu k chatě jsme se vypravili znovu do lomu opékat párky. V lomu nás kromě párků čekala i zajímavá přednáška na téma Brouci a hmyz, kterou jsme si moc užili. V podvečer jsme se přesunuli na chatu, kde na nás čekal přírodní kuřecí plátek se šťouchanými brambory. Po večeři jsme se dobře bavili při hře BINGO, a pak i na diskotéce se skupinovými tanci. Do svých postelí jsme zalehli značně znaveni aktivitami na čerstvém vzduchu a přesyceni zážitky z celého dne.

V 7:00 hodin ráno nás čekal budíček, v 7:30 hodin rozcvička a po ní snídaně v podobě bohatého rautu, kterou si všichni náležitě vychutnali. Po snídani jsme si šli uklidit pokoje, a pak nás čekalo dopoledne plné procházek a míčových her. Plnili jsem úkoly v pracovních sešitech a zdobili jsme si kšiltovky na památku. Čekal nás ještě jeden výborný oběd (řízek s kaší a rajčatovým salátem), po obědě jsme  ještě chvíli seděli u kávy, probírali nové zážitky z pobytu a čekali na příjezd rodičů. Moc jsme si užili pohodový slunečný pobyt v krásné klidné přírodě, kde jsme střídali aktivity s odpočinkem, a těšíme se na případný další pobyt.

Poděkování patří hlavně manželům Rychtárkovým za milé přijetí, příjemnou atmosféru, krásné a útulné prostředí a vynikající jídlo. A také Lence, Zuzce a Mirkovi za přípravu programu pro klienty a jejich čas, který během těchto dvou slunečných dní s klienty trávili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fotogalerie45