Události roku 2018

Povelikonoční setkání v Azylovém domu pro rodiče s dětmi

Dne 3. 4. 2018 proběhlo povelikonoční setkání s uživateli. Setkání se zúčastnili v hojném počtu rodiče s dětmi z Azylového domu pro rodiče s dětmi. Pro děti byl přichystán bohatý program včetně výtvarné aktivity – vyrábění výkresů s jarním motivem. S dětmi jsme si při tvorbě výtvorů povídali o kouzlu období jara. Průběh celé akce se nesl v příjemném veselém duchu. V závěru akce na děti čekala sladké odměna v podobě čokoládového vajíčka, z kterého měli obrovskou radost.

Rozšíření kapacity Dětské skupiny PAMPELIŠKA

Dětská skupina PAMPELIŠKA,  která se nachází  v budově organizace Centra sociální pomoci Třinec na ul. Máchova 1134 v Třinci a je určena pro děti od jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky, byla  od 1.4.2018  rozšířena o II. oddělení a pro  děti se specifickými potřebami. O děti v dětské skupině pečují nejen  kvalifikované pečovatelky,  ale  dle potřeby i odborní pracovníci z řad logopedie, speciální pedagogiky. V průběhu pobytu v dětské skupině mohou děti využívat i odbornou léčebnou rehabilitaci.  Součástí služby je i psychologické poradenství při péči o děti.

Pečení velikonočních beránků v Azylovém domu pro rodiče s dětmi

Dne 31. 3. 2018 se uskutečnilo pečení velikonočních beránků. Pečení se zúčastnili rodiče s dětmi z Azylového domu pro rodiče s dětmi. Pro děti bylo přichystáno povídání o velikonočních tradicích, které zaujatě poslouchaly. Rodiče se  chopili pečení, u kterého jim jejich ratolesti s radostí asistovaly. Celou akcí se  linula krásná vůně beránků vytažených z trouby a veselá velikonoční atmosféra, kterou jsme si pečením a povídáním o velikonocích  navodili.

Křeslo pro hosta

V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" naše pozvání do křesla pro hosta na společné předčítání dětem přijali manželé Kozlovští dne 28.3.2018. Setkání probíhalo v příjemné atmosféře. Děti se vždy těší na předčítanou pohádku,  dnešní předčítání se dětem moc líbilo a pozorně poslouchaly až dokonce. Děkujeme panu místostarostovi Kozlovskému, že si udělal čas pro naše děti.

Karneval WESTERN

V průběhu karnevalu  „WESTERN“ dne 8. 2. 2018 se děti z Dětské skupiny PAMPELIŠKA a  Denního stacionáře PAPRSEK proměnily v indiány a kovboje. Společně  jsme si užili dopoledne v tomto duchu. Tančili jsme v country stylu, soutěžili, házeli lasem, "jezdili na koni" a zdolávali jsme různé překážky. Bylo to nádherné dopoledne.

Přivítání roku 2018

Dne 11. 1. 2018  se klienti  Dětské skupiny PAMPELIŠKA, Denního stacionáře PAPRSEK a Denního stacionáře RADOST setkali v místním chrámu SCEAV s duchovním Michalem Klusem.  Pan farář Klus nás velmi srdečně přivítal a poutavě nám vyprávěl o historií místního kostela. Součásti návštěvy byla  i prohlídka kostela a požehnání. Moc se klientům i pracovníkům naší organizace tako návštěva líbila.